Funky Food
View company profile →
It's a 50/50 for us
Received our first box today. Priced up what we got and it would be around $80 at Cole's. I paid $58.00 next box with postage is closer to $70. For the sake of $10 I think I'd rather choose what I get from the supermarket. With 5 children, 3 apples, 2 mandarins, 5 oranges it just doesn't work for their lunches. They'll all get differing items and that's a big issue for our kids. The produce itself though is good quality, just odd numbers that don't work for us. Few items we don't use and wouldn't normally buy so all in all I think id rather purchase what we need and will use, in numbers and amounts that work for us. It's not worth the $10 I'm "saving" il actually spend more having to buy the extra that's needed then somehow figure out how to use the items we don't eat anyway.